img

DeltaLimburg.nl

Hèt informatieve (nieuws)platform voor Midden-Limburg.

14-4-2025 12:23

Aanplantregeling beschikbaar voor inwoners en ondernemers buitengebied gemeente Leudal

Leudal - 14 april 2025 - Meer dan 46 erven in de gemeente Leudal zijn inmiddels vergroend dankzij de deelname aan de Aanplantregeling. De aanplantregeling die Leudal sinds 2022 voert draagt bij aan het vergroenen van de landelijke omgeving en het vergroten van de biodiversiteit. Daarnaast worden met deze Aanplantregeling ook extra bomen geplant. De gemeente Leudal heeft daarbij de ambitie om vóór 2027 voor elke inwoner 1 extra boom te planten. 

wethouder Jan den Teuling: "Inwoners en ondernemers in de gemeente Leudal willen vaak hun erf of terrein verduurzamen. Het aanplanten van bomen en struiken draagt bij aan het vergroenen van de leefomgeving en bevorderd de biodiversiteit. Wonen en werken in een groene omgeving is prettig en goed voor de gezondheid. Daarnaast maken ook veel verschillende soorten dieren en planten gebruik van een groene omgeving. Denk aan beschutting, nestgelegenheid en voedsel voor onder andere bijen en vlinders. Tevens draagt het aanplanten van bomen en struiken bij aan klimaatadaptatie. De laatste jaren zien we steeds meer verschillende weersomstandigheden. Het ene jaar is het extreem nat, het andere jaar elke maand een nieuw hitterecord. Om inwoners en ondernemers te ondersteunen in het vergroenen van hun erf of terrein heeft de gemeente Leudal in 2022 de Aanplantregeling opgesteld. De Aanplantregeling is een mooie stimulans om te vergroenen en daarom wordt deze regeling ook in 2025 en 2026 gecontinueerd."

Aanplantregeling

Inwoners en ondernemers in het buitengebied kunnen met deze Aanplantregeling groen aanplanten op hun eigendom (erf of terrein). Na de aanmelding wordt eerst getoetst of voldaan wordt aan de voorwaarden. Daarna vindt een intakegesprek plaats en maakt een landschapsdeskundige in overleg met de aanvrager een ontwerp en stelt een plantlijst op. 

Meer informatie

Meer informatie over de Aanplantregeling, de voorwaarden en de kosten vindt u op deze webpagina van de gemeente Leudal.  

Wat is er te doen in Midden-Limburg?

Op www.deltalimburg.nl/agenda zijn nog veel meer activiteiten te vinden in onze regio!

Foto: © via Pixabay
 

 

Wellicht interessant