img

DeltaLimburg.nl

Hèt informatieve (nieuws)platform voor Midden-Limburg.

21-1-2026 12:56

Burgemeester Schmalschläger leest voor op basisschool Hunsel tijdens Nationale Voorleesdagen

Hunsel - 21 januari 2026 - In het kader van de Nationale Voorleesdagen 2026 brengt burgemeester Désirée Schmalschläger van de gemeente Leudal op donderdag 22 januari om 10.45 uur een bezoek aan de basisschool in Hunsel. Tijdens dit bezoek leest zij het Prentenboek van het Jaar, Kleine Aap van Mies van Hout, voor aan de jongste leerlingen. De Nationale Voorleesdagen vinden plaats van 21 januari tot en met 1 februari en hebben als doel om het voorlezen aan jonge kinderen te stimuleren.

Burgemeester Schmalschläger leest voor tijdens Nationale Voorleesdagen 2025

Voorlezen draagt bewezen bij aan taalontwikkeling, tekstbegrip, sociale vaardigheden en het inlevingsvermogen van kinderen. Daarnaast zorgt het voor waardevolle, verbindende momenten tussen volwassenen en kinderen. 

Kleine Aap: Prentenboek van het Jaar 2026

Het boek Kleine Aap staat centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen. Het is een hartverwarmend verhaal over Kleine Aap, die enthousiast nieuws probeert te delen maar niet wordt gehoord tot ze Olifant ontmoet, die wél naar haar luistert. Het verhaal nodigt uit tot gesprekken over aandacht, luisteren en emoties.

Voorleesmomenten bij Bibliocenter

Bibliocenter organiseert meerdere voorleesactiviteiten in de regio. Tijdens ontbijt- en lunchesessies wordt Kleine Aap voorgelezen door bibliotheekmedewerkers én speciale gasten, waaronder burgemeesters en wethouders uit de regio. In Weert komt wethouder Suzanne Winters voorlezen, in Stramproy wethouder Van den Heuvel en in Nederweert burgemeester Op de Laak. 

Voorleesontbijt of -lunch

  • Vrijdag 23 januari | 09.30 – 10.15 uur | Bibliocenter Heel
  • Woensdag 28 januari | 09.15 – 10.15 uur | Bibliocenter Weert
  • Woensdag 28 januari | 13.00 – 14.00 uur | Bibliocenter Stramproy
  • Vrijdag 30 januari | 09.15 – 10.00 uur | Bibliocenter Nederweert

Daarnaast zijn er speciale activiteiten zoals de Verhalenfiets bij de Speelotheek in Weert (30 januari, 14.45 – 15.15 uur) en Voorlezen met Eefje in Bibliocenter Weert (31 januari, 10.00 – 10.45 uur).

Aanmelden

Aanmelden voor diverse activiteiten, meer informatie en de Prentenboek Top 10 is te vinden via: deze webpagina van bibliocenter.nl

Wat is er te doen in Midden-Limburg?

Op www.deltalimburg.nl/agenda zijn nog veel meer activiteiten te vinden in onze regio!

Foto's: © Bibliocenter

Wellicht interessant