Haelen - 9 september 2022 - Op zondag 18 september is iedereen van harte welkom om de Heemkundedag te bezoeken. Deze dag wordt georganiseerd door de gezamenlijke heemkundeverenigingen uit de gemeente Leudal en vindt plaats op het terrein van Buitencentrum De Spar aan de Roggelseweg in Haelen. Het thema is 'Kintj gae ze nog?'. De diverse heemkundeverenigingen zullen ieder voor zich bekende of onbekende inwoners uit vroegere jaren uit hun eigen dorp presenteren.
Het betreft de heemkundeverenigingen van Baexem, Buggenum, Haelen, Heibloem, Heythuysen, Horn, Neer, Nunhem, Roggel en Hunsel.
Daarnaast stellen de heemkundeverenigingen zichzelf en hun activiteiten en publicaties voor aan de bezoekers.
Tevens zullen er een 100-tal (nog) onbekende foto’s worden vertoond van personen, waarvan hopelijk de bezoekers er een aantal zullen herkennen.
Bij aanvang van de heemkundedag zal voorzitter Sjra van Horne van de Stichting Buitencentrum De Spar vertellen over de geschiedenis van de 75-jarige stichting.
Bijzonder is de onlangs opgedoken unieke foto van Pierke van Oevelen, de moordenaar van Nelke Theunissen, die op 2 juni 1918 op de Speckerweg in Haelen werd vermoord. De plek, waar de moord plaats vond, ligt hemelsbreed 100 meter van De Spar verwijderd.
wanneer - zondag 18 september 2022, van 11.00 tot 17.00 uur
waar - De Spar aan de Roggelseweg in Haelen
toegang - gratis, de koffie staat klaar!
bereikbaarheid - voor bezoekers, die niet willen of kunnen fietsen, is er voldoende parkeerruimte op de parkeerplaats op het terrein zelf
Op www.deltalimburg.nl/agenda zijn nog veel meer activiteiten te vinden in onze regio!
Foto Bezoekerscentrum Leudal