Herkenbosch - 30 juli 2026 - Op woensdag 5 augustus organiseert VVV Midden-Limburg een zomeravondwandeling in het Nationaal Park de Meinweg. Een avondwandeling in het park is bijzonder. Je beleeft het park op een heel andere manier. Wie 's avonds tussen de eiken en dennen loopt, ziet en hoort een ander park dan overdag. De schaduwen worden langer, de geluiden anders, en de kans op een ontmoeting met een ree of een wild zwijn groeit.

Onderweg vertelt de VVV-gids over het landschap en hoe mensen dit gebied door de eeuwen heen hebben gebruikt en bewoond. Ook de geschiedenis van de IJzeren Rijn komt voorbij: de spoorlijn die dwars door het huidige park liep en ooit Antwerpen met het Duitse Ruhrgebied verbond. Wie goed kijkt, ziet in het reliëf en de begroeiing nog altijd de sporen van dat verleden.
Het bos zelf oogt oud, maar is dat maar ten dele. In de 20e eeuw werden grote delen dennen en sparren aangeplant, bomen die niet van nature bij dit landschap horen, maar dienden als stuthout voor de mijnbouw. Die geschiedenis is nog altijd afleesbaar in het huidige bosbeeld.
De wandeling draait vooral om de cultuurhistorie van het gebied, maar wie stil is en goed oplet, maakt soms een onverwachte ontmoeting mee. In het avondlicht wagen reeën en wilde zwijnen zich weleens dichter naar de paden dan overdag. Een garantie is het niet, maar de kans is er - en dat maakt elke stap net iets spannender.
wanneer - woensdag 5 augustus 2026, van 18.30 tot ca. 20.30 uur
waar - startlocatie is bij de spoorwegovergang aan de verharde Meinweg (voorbij bungalowpark Reewoude) in Herkenbosch
deelname - reserveren is verplicht en kan via de website webshophartvanlimburg.nl
Op www.deltalimburg.nl/agenda zijn nog veel meer activiteiten te vinden in onze regio!
Foto: © Hart van Limburg