Haelen - 2 januari 2026 - Er is ontzettend veel gezegd en geschreven over de huidige problemen in de landbouw in relatie tot de natuur. Daarbij wordt met name gekeken naar de rol van stikstof en de gevolgen voor de natuur. Op maandag 12 januari houdt Bèr Peeters een lezing over voornamelijk wat de wetenschap feitelijk zegt over het teveel aan stikstof en het verlies aan biodiversiteit. Wat zijn de gevolgen van teveel aan stikstof voor het bodemleven, planten, dieren en het water?”

35 jaar leraar aardrijkskunde VO Bisschoppelijk College Weert. Daarna 9 jaar coördinator Natuur- en Milieucentrum (NMC) De IJzeren Man Weert. 40 Jaar lid IVN Weert e.o. en nu vrijwilliger NMC.
Mede opleider Natuur- en Landschapsgidsen. Mede ontwikkelaar projecten voor BAO, VO en studenten Fontys. Bèr geeft lezingen aan een soms zeer divers publiek, leidt (klimaat)wandelingen en (fiets)excursies.
“In mijn lezing spreek ik niet over de relatie tussen stikstof en klimaat, nauwelijks over stikstof en gezondheid. Ik bespreek hoofdzakelijk wat de wetenschap feitelijk zegt over het teveel aan stikstof en het verlies aan biodiversiteit. Wat is biodiversiteit? Wat is stikstof? Wij en ook de natuur kunnen niet zonder. Maar wat zijn de gevolgen van teveel aan stikstof voor het bodemleven , planten, dieren en het water?”
Deze lezing wordt georganiseerd door VELT Leudal.
wanneer - maandag 12 januari 2026, aanvang 19.30 uur (inloop vanaf 19.10 uur)
waar - Bezoekerscentrum Leudal, Roggelseweg, Haelen
deelname - voor VELTtleden gratis, niet leden betalen € 3,00
extra informatie - koffie en thee € 2,50, alleen contant betalen mogelijk
Op www.deltalimburg.nl/agenda zijn nog veel meer activiteiten te vinden in onze regio!
Foto: © via Pixabay