img

DeltaLimburg.nl

Hèt informatieve (nieuws)platform voor Midden-Limburg.

22-1-2026 14:22

Gemeente Roermond houdt speciale avond voor jongeren over wonen

Roermond - 22 januari 2026 - Een eigen woning vinden is voor veel jongeren in Roermond allesbehalve vanzelfsprekend. Om jongeren beter te informeren en op weg te helpen, houdt gemeente Roermond donderdag 5 februari een informatieavond over wonen, speciaal voor jongeren tussen de 18 en 27 jaar. Tijdens de avond krijgen jongeren informatie over huren en kopen in Roermond, kunnen zij vragen stellen aan woningcorporaties, financiële experts en andere betrokken partijen en horen zij meer over mogelijkheden zoals de Starterslening.

Uit onderzoek naar Jongerenhuisvesting in Roermond blijkt dat veel jongeren wel willen verhuizen, maar vastlopen door te weinig passend woningaanbod, hoge huur- en koopprijzen, lange wachttijden en onduidelijkheid over hun mogelijkheden. 

De avond maakt deel uit van de campagne Roermond Ready en is een directe uitwerking van de aanbevelingen uit het onderzoek. Wethouder Aijiththan Loganathan (wonen, klimaat & duurzaamheid): “We willen jongeren eerder bereiken en laten zien wat ze nu al kunnen doen richting een eigen woning. Met deze avond verstrekken we  informatie, praktische tips en concrete handvatten. Dat past bij onze ambitie om jongeren perspectief te bieden en aan Roermond te binden.”

Informatie over huren of kopen

Tijdens de avond krijgen jongeren informatie over huren en kopen in Roermond, kunnen zij vragen stellen aan woningcorporaties, financiële experts en andere betrokken partijen en horen zij meer over mogelijkheden zoals de Starterslening. De bijeenkomst wordt afgesloten met een pubquiz en een informele borrel.

Maatregelenpakket jongerenhuisvesting

De informatieavond en campagne maken deel uit van een breder maatregelenpakket jongerenhuisvesting. Samen met woningcorporaties zet de gemeente in op meer betaalbare huur- en koopwoningen, het vergroten van de kansen voor jongeren bij woningtoewijzing en het beter benutten van tijdelijke en gedeelde woonvormen. Ook worden jongeren actief gestimuleerd zich vanaf hun 18e verjaardag in te schrijven bij Thuis in Limburg, zodat zij hun kansen op een woning vergroten. Komend jaar zetten we de campagne Roermond Ready in om jongeren beter te informeren.

Praktische informatie 

wanneer - donderdag 5 februari 2026, van 19.00 tot 21.00 uur

waar - Mr. Sammi, Roermond

aanmelden - dat kan via de website roermond.nl/roermondready

Wat is er te doen in Midden-Limburg?

Op www.deltalimburg.nl/agenda zijn nog veel meer activiteiten te vinden in onze regio!

Foto: © via Pixabay

Wellicht interessant