img

DeltaLimburg.nl

Hèt informatieve (nieuws)platform voor Midden-Limburg.

2-9-2026 13:16

Nieuwe stap in afvalscheiding op basisscholen in Leudal

Roggel - 2 september 2026 - Op donderdag 27 augustus heeft basisschool De Zjwiek uit Roggel symbolisch als eerste school in Leudal nieuwe afvalvoorzieningen ontvangen uit handen van wethouder Stan Backus. Al bijna 10 jaar stimuleert de gemeente Leudal, samen met RD Maasland, het scheiden van afval op basisscholen. De nieuwe afvalvoorzieningen gaan nog een stapje verder: nog meer grondstoffen uit het restafval halen dus nog meer hergebruik mogelijk maken.  

Basisschool De Zjwiek uit Roggel heeft symbolisch als eerste school in Leudal nieuwe afvalvoorzieningen ontvangen

Waarom deze stap?

Veel van wat we weggooien is geen afval, maar een waardevolle grondstof. Door kinderen op jonge leeftijd te leren afval te scheiden, dragen we bij aan minder restafval en meer hergebruik, nu en in de toekomst. Via het project Afvalvrije School investeert de gemeente mee in nieuwe voorzieningen, begeleiding en bewustwording, zodat de eigen bijdrage voor scholen beperkt blijft en zij laagdrempelig aan de slag kunnen met afvalscheiding.

"Met de grondstoffencontainer en de Milieubox kunnen scholen nu ook spullen zoals kleine kapotte elektrische apparaten, hout, piepschuim en verfresten apart houden, in plaats van dat het bij het restafval verdwijnt. Hoe beter we scheiden, hoe meer waardevolle grondstoffen we terugwinnen", aldus wethouder Stan Backus, wethouder gemeente Leudal.

Wat krijgen scholen?

Deelnemende scholen ontvangen kleinere restafval- en papiercontainers, een nieuwe grondstoffencontainer voor onder meer kapotte elektrische apparaten, hout en piepschuim, en de Milieubox voor klein chemisch afval zoals verfresten.

PMD en GFT worden via de bestaande huisvuilroutes ingezameld. Zo komen de verschillende soorten afval op de juiste plek terecht en kunnen ze tot grondstof voor nieuwe producten worden verwerkt.

Meer scholen volgen

Na Basisschool De Zjwiek hebben alle deelnemende scholen  uit gemeente Leudal de nieuwe voorzieningen. In totaal doen al 28 scholen in de regio mee aan Afvalvrije School, waarvan 18 scholen de nieuwe voorzieningen in gebruik nemen.

 

Foto: © Gemeente Leudal