Roermond - 13 oktober 2026 - Ieder jaar voorafgaand aan de herdenking van de omgekomen militairen, organiseert de Stichting Nationaal Indië-monument 1945-1962 de Veteranenlezing. Deze inmiddels jaarlijkse traditie staat ieder jaar in het teken van een bepaald thema. Dit jaar stond de Veteranenlezing in het teken van het luchtwapen, waarbij de ontwikkeling van het luchtwapen van 1945 tot heden werd besproken in drie lezingen.
Dr. Rolf de Winter van het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH) besprak de ontwikkeling van het luchtwapen van 1945 tot het einde van de koude oorlog. Aansluitend besprak Luitenant-generaal Steur op basis van zijn persoonlijke ervaringen de ontwikkeling van het luchtwapen tot de huidige situatie. Afsluitend gaf Eerste Luitenant Fleur Goudriaan vanuit haar huidige functie een beschouwing over de MQ-9 Reaper nu en in de toekomst.
De veteranenlezing werd dit jaar ingeleid door Vincent Zwijnenberg. Per 1 juli heeft de heer Vincent Zwijnenberg het voorzitterschap van de Stichting Nationaal Indië-monument 1945-1962 overgenomen van de heer Jo Kneepkens, en daarmee ook het gastheerschap van de veteranenlezing.
Foto: Leon van Lier
Videoreportage: Leon van Lier en Pieter Cornelissen|DeltaLimburg.nl