Baexem - 13 februari 2026 - Per vandaag is op last van burgemeester Schmalschläger van de gemeente Leudal een woning aan de Posthof in Baexem tijdelijk gesloten. De woning is gesloten op grond van de Opiumwet. In de woning zijn eerder amfetamine, hennep en hennepplanten aangetroffen. Gedurende zes maanden is het verboden de woning te betreden. Daarmee wordt de woning uit het drugscircuit gehaald.

Gedurende zes maanden is het verboden de woning te betreden. Daarmee wordt de woning uit het drugscircuit gehaald. Met deze tijdelijke sluiting wordt het signaal afgeven dat de handhaving van de openbare orde en veiligheid in de gemeente Leudal een belangrijk onderdeel is van de aanpak van criminaliteit.
Burgemeester Schmalschläger: "Het sluiten van een woning is een noodzakelijke stap voor de veiligheid van de omgeving. We tolereren geen illegale activiteiten die het welzijn van onze samenleving bedreigen. Samen met partners zoals de politie handhaven we daarom waar nodig. Inwoners kunnen helpen door meldingen te doen. Zo zorgen we voor een leefbare woonomgeving."
De sluiting gebeurt op basis van gemeentelijk beleid en artikel 13b van de Opiumwet. Deze wet, ook wel bekend als de Wet Damocles, biedt de burgemeester de mogelijkheid om panden te sluiten. Burgemeester Schmalschläger heeft regelmatig gebruik gemaakt van haar bevoegdheden in de vorm van bestuurlijke waarschuwingen en het daadwerkelijk sluiten van panden.
Ervaart u drugsoverlast of vermoedt u drugshandel of -productie in uw omgeving? Meld dat dan bij de wijkagent via 0900-8844. Liever anoniem blijven? Neem dan contact op met Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000.
Foto: © via Pixabay